2020 Yılının En İyi Ar-Ge ve Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu.

İZTEK İnovasyon Platformu’nun düzenediği İZTEK İnovasyon Ar-Ge ve Teknoloji Ödülleri 2020’de Yılın En İyi Ar-Ge Projesi ödülünü “Drone Savar Silahı” projesiyle Harp Arge A.Ş. kazandı. Teknoloji dalında birincilik ödülü “Atık Yüzey Temizleme Çözeltilerinden Sülfürik Asit Geri Kazanımı ve Demir Sülfat Heptahidrat Üretimi” projesi ile Sistemas Teknoloji Sistem Üretimi Tem. San. ve Tic. A.Ş. firmasının oldu.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

 

Ar-Ge 250 listesi açıklandı.

Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri” araştırmasına göre 2018 yılında en fazla Ar-Ge harcaması yapan şirketler açıklandı.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

 

İztek İnovasyon Bilimsel Etkinlik Projesi Kapsamında Görece Mustafa Kemal Ortaokulu’nu ziyaret etti.

İzmir Teknoloji ve İnovasyon(İZTEK İnovasyon) Platformu Yönetimi’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Eser Pala ve beraberindeki heyet Görece Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu’nun Müdürü ve Menderes İlçesi Memursen Menderes İlçe Temsilcisi Sayın Menderes İlçe Temsilcisi Özgür Şenyüz’ü ziyaret etti.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

 

Eğitimdeki sorunların ilacı: STEM

TÜSİAD’ın önceki Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, “Bilgi temelli ekonomide, bilgiyi üretecek ve kullanacak bireylerin gerekli becerilere sahip olması büyük önem taşıyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

İzmir’e Teknoloji Üssü Geliyor.

İzmir’de 9,5 milyon metrekare arazi üzerinde kurulacak İzmir Teknoloji Üssü projesinin imza töreni, yapıldı.  üste, toplamda farklı ölçeklerde 800 şirketin faaliyet göstermesi ve 10 yılda 1,4 milyar lira yatırım gerçekleştirilmesi beklenirken, üssün uzun vadede 40 binden fazla istihdam sağlanmasını ve 1520 milyar lira gayri safi yurt içi hasıla oluşturulması planlanıyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

 

İzmir’de Gerçek Mühimmatla Tatbikatta hedefler Tam İsabet

TSK’nın planlı tatbikatlarından İzmir’de “EFES -2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı” ‘na Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, İslam Ülkeleri Terörle Mücadele Koalisyonu Rahil Şerif ve 10 ülkkenin genel kurmay başkanını katıldı.Tatbikatta planlı hedefler, gerçek mühimmat kullanılarak imha edildi. 

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

 

http://iztekinovasyon.org/efes-2018/


Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme Projesi (EYDEP)” başladı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından, sanayi içerisinde faaliyet gösteren firmaların savunma sektörüne nitelikli tedarikçi olabilmelerini teminen, durum analizlerinin yapılması ve gelişme planlarının oluşturulması amacıyla “Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme Projesi (EYDEP)” başlatılmıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

 

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndan   Ar-Ge Projelerine İmza
Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından düzenlenen  Ar-Ge Projeleri İmza Töreni’nde 14 projenin sözleşmeleri 26 Ocak 2018 tarihinde Savunma Sanayii Müsteşarı Prof.Dr. İsmail DEMİR’in katıldığı bir törenle imzalanmıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…